Sağlık-Sen’den kınama
28 Mart 2018, Çarşamba

Yaptığı açıklamada Gümüşhane Devlet Hastanesinde hastalara şifa dağıtmak ve dertlerine derman olmak için canla başla görev yapan doktorlara yönelik saldırıda bulunulduğunu söyleyen Yılmaz, “Her türlü küfür, hakaret ve tehdit içerikli sözlerin sarf edildiği üzücü bir olay yaşanmış olup, olayı engellemeye çalışan başka bir hasta yakını da fiziksel saldırıya maruz kalmıştır. Sağlık çalışanlarının kanayan yarası olan bu çirkin olayı kınıyoruz. Çalışanlarımıza yönelik yapılan sözlü ve fiili saldırılar sağlık çalışanlarımızın motivasyonunu bozmakta ve şifa bekleyen diğer vatandaşlarımızın da tedavisinde mağduriyete sebep olmaktadır. Bu tür talihsiz olaylara rağmen sağlık çalışanlarımız her türlü koşulda vatandaşlarımızın sağlığı için gece gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor, mesleklerini güven içinde ve huzurla yapmak istiyorlar” dedi. 

Şube Başkanı Yunus Yılmaz, Sağlık-Sen Gümüşhane Şubesi olarak hayat kurtarma mücadelesi verirken şiddete maruz kalan tüm sağlık çalışanları adına son derece endişeli olduklarını belirterek, “Her zaman dile getirdiğimiz gibi, Sağlık Bakanlığı bu konuda yasal düzenlemeleri acil olarak hayata geçirmelidir. Kutsal bir görevi yerine getiren sağlık çalışanlarımıza uygulanan şiddeti halkımızın da tasvip etmediği muhakkaktır” diye konuştu.

Sağlık çalışanlarının kanayan yarası olan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınadıklarını söyleyen Yılmaz, Sağlık-Sen camiası adına Gümüşhane Devlet Hastanesi'nde görev yapan hekime geçmiş olsun dileklerini iletti.

PAYLAŞ :